Louvre v Paríži

Autor: Jozef Melich | 6.8.2014 o 17:00 | Karma článku: 3,53 | Prečítané:  677x

Blog o návšteve múzea Louvre a moje dojmy z neho...

Čas v Paríži mi plynul neuveriteľne rýchlo. Utekali sme od pamiatky k pamiatke a všetko to, čo sa okolo mňa nachádzalo, ma fascinovalo. História v tomto meste prekvitá i dodnes, čo neviem pochopiť, ako je to možné. Parížania sú patrične hrdí na svoje rodisko. Všetko chcú turistom ukázať, no vypýtajú si za to i poriadne zaujímavú sumu.

 

 

Ako som povedal, išli sme neuveriteľnou rýchlosťou z jedného miesta na druhé. Čas bol maximálne využitý. Tentoraz sme stáli pred múzeom, ktoré je umiestnené v paláci Louvre. Dalo by sa povedať, že Louvre je jedným z poznávacích značiek Paríža. Táto pamätihodnosť ma zaujala jednou výnimočnosťou. Palác Louvre, ktorý je najnavštevovanejšie múzeum umenia na celom svete, je obrovská pamätihodnosť z histórie. Páčilo sa mi, ako vedia Francúzi prepojiť súčasnosť s minulosťou. V strede je postavená obrovská pyramída, do ktorej sa vchádza a ty sa ocitneš v roku 2100. Aspoň taký pocit som mal ja. Ani neviem, ako som sa ocitol v budúcnosti, z ktorej niet cesty späť. Všetko, čo sa okolo mňa nachádzalo, mi pripomínalo science fiction.

Odtiaľto sme mali možnosť vkročiť do ďalších častí múzea, v ktorých sa už dnes nachádza vyše 35 000 exponátov. Nájdete tu už umenie od Egyptských čias až po renesanciu. Louvre sa nachádza na pravom brehu Seiny. Ak máte chuť objavovať a kochať sa umením z celého sveta, ste teda na správnom mieste. Veľká sklenená pyramída je postavená na Napoleonskom nádvorí. Človek si tu fakt príde na svoje, pretože Louvre je rozdelený podľa tém na tieto časti: Staroveké pamiatky Orientu, Staroveké pamiatky Egypta, Staroveké pamiatky Grécka a Ríma, maliarstvo, sochárstvo, umelecké predmety i islamské umenie a iné.

Najznámejšie dielo, ktoré je v Louvri vystavené, je Mona Lisa. Niektorí turisti sú schopní precestovať celý svet len kvôli nej. Môj osobný pocit z tohto obrazu? Ničím ma neprekvapil. Je to pomerne malý obraz, ktorý je jednoducho celosvetovo známy – tak prečo si neurobiť Selfie, na ktorej sa bude za Vami vynímať Da Vinciho obraz?

I v Louvre si niektorí turisti musia počkať nejakú tú dobu na vstup. Denne sa kochá Louvrom vyše 15 000 turistov, čo je veľmi veľa.

V Louvre môžeš stráviť celý deň. Ak sa cítite unavene, sadnete si v jednej z kaviarní, či reštaurácií, pobeháte obchody a potom môžete v prehliadke pokračovať ďalej. Môj názor je, že človek nemá šancu vidieť v Louvre všetko. Ak áno, nestihne si užiť krásu, ktorá z každého obrazu, či maľby vyžaruje.

 

 

 

Na záver musím povedať, že je množstvo vecí, ktoré sa dajú objavovať v tomto múzeu. Človek ani len nestíha vnímať, čo sa okolo neho deje, čo sleduje a akou pamiatkou sa práve kochá. Až pri pozeraní fotiek a videí z tohto miesta sa mi vybavili všetky tie fascinujúce pamiatky, ktoré som mal možnosť vidieť v LOUVRE.

 

 

 

Váš José...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Trpeli vojaci i rodičia. O šikane na vojenčine vedel aj Husák

Bitie opaskom, fackovanie, šliapanie na chrbát, ponižovanie. To bola realita Československej ľudovej armády.

KOMENTÁRE

A zasa sa musíme báť plotov, čo v nás vyrastú

Na obrazovkách denne vídame tupírovaný preparát pseudospasiteľa.

PLUS

Varenie v stredoveku? Kaviár prasatám, miesto vody víno

Páv chrlil oheň a mäsové guľky vyzerali ako pomaranče.


Už ste čítali?