Ozval sa jej po dvoch rokoch 10/28

Autor: Jozef Melich | 25.7.2014 o 17:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  211x

O Kristíne a Radimovi  

O dva roky

Prešli dva roky. Kristína stále bola vo vzťahu s Rolandom. V sexe to bol divoch, ktorý sa na Kristíne brutálnym spôsobom ukájal. Len škoda, že sa spravil za dve minúty. Kristína z toho sexu nemala nič. Absolútne nič. Ako som povedala, bola len matracom pre Rolanda, ktorý si na ňu len ľahol. V ten večer bola Kristína na facebooku. Rozmýšľala nad svojím vzťahom, do ktorého vhupla a popravde ani nevedela ako. Nebola s Rolandom šťastná. Ale jej matka si ho obľúbila. Bola z neho nadšená. Bola unesená, keď ho uvidela. Celá sa chvela a bola v rozpakoch. Myslela si, že Roland bude pre jej dcéru ideálnym partnerom na celý život. Ale v ten večer sa stalo niečo neočakávané. Sama Kristína ostala v šoku, keď si prečítala správu, ktorá jej bola napísaná na sociálnu sieť.

„Ahoj. Ako sa máš?“ Kristína si pretrela oči. Nechcela uveriť tomu, kto jej práve napísal.

- Panebože,- vyslovila nahlas.

Ešteže Daniela v miestnosti nebola, pretože by sa hneď zvedavo zaplietla do konverzácii, ktorú sa práve snaží Kristína začať. Ale nevedela, čo má napísať. Dlho váhala, či mu má vôbec odpovedať. Či to nie je strata času. Ale nakoniec sa odhodlala a napísala Radimovi správu.

„Mám sa skvele. Ďakujem za opýtanie. A čo ty?“ Vo svojej správe chcela byť ironická a povýšenecká a tak sa arogantne opýtala: „Ako sa má tvoja manželka a dieťa?“ Neverila, že jej píše Radim. A navyše po toľkých rokoch. Ozval sa. Ale prečo? Čakala, kým jej Radim na jej správu odpovie. Celá sa chvela, bola vzrušená a srdce jej bilo neuveriteľnou rýchlosťou. Vtom sa na jej ploche zjavila blikajúca správa od Radima. Rýchlo ju otvorila a čítala:

„ Svadba s Milenou bola moja osudová chyba. Nikdy som si ju nemal vziať. Oklamala ma. Je to obyčajná mrcha. Som v rozvodovom konaní.“ Keď Kristína dočítala túto správu, zhíkla. Na jednej strane sa potešila, pretože je tu šanca, že dostane novú príležitosť získať si ho. No na druhej strane ľutovala Radima. No Kristínina zvedavosť nemala konca kraja. Chcela o ich vzťahu zistiť viac a tak sa prostredníctvom správ začala vypytovať.

„Čo sa  stalo vo vašom vzťahu? Na fotkách zo svadby ste vyzerali šťastne. A čo tvoja dcéra? Budeš sa s ňou vôbec stretávať?“ Kristína nechápala, ako sa ich vzťah po dvoch rokoch mohol rozpadnúť.

„V tú noc, keď som sa s tebou rozlúčil, vrátil som sa domov. S kamarátmi sme šli do baru, kde bola aj Milena. Zviedla ma, ale bol som natoľko opitý, že som nedokázal mať s ňou sex. No ona si ho i napriek tomu vymyslela. Tvrdila, že som s ňou spal, že som si nedával pozor a že otehotnela. Drístala dve na tri. Uveril som jej. Nemal som na výber. Nemal som inú možnosť. I kamaráti mi potvrdili, že z baru som odchádzal s ňou. Po dvoch rokoch som sa dozvedel, že Sára nie je moja dcéra. Milena čakala Sáru s päťdesiatročným zbohatlíkom. Ja som jej padol do rany a hodila otcovstvo na mňa.“ Pre Kristínu toto bola neuveriteľná novela. Ako z mexického seriálu Skrytá vášeň, ktorý so svojou priateľkou Danielou sledovali spoločne. Prežívali osudy hlavných hrdinov tak vážne a intenzívne, že pri televíznej obrazovke sa spoločne s hercami smiali, či dokonca aj plakali. Radim si vylial svoje srdce do správy, ktorá bola adresovaná práve Kristíne. Váhala, či má pokračovať v písaní. Vtom prišla od Radima ďalšia správa.

„Ale hovorme o niečom príjemnejšom. Nehovorme už o mne, pretože mám z toho depresie. Čo ty? Máš niekoho?“ Kristína opäť nevedela, či má povedať pravdu. Zhlboka sa nadýchla, vydýchla a začala písať.

„Chodím s Rolandom. Je to chlapec, ktorý už zmaturoval a teraz pracuje v jednej firme, kde sa vyrábajú súčiastky do áut.“ Chcela správu poslať, ale dlho váhala, či má o Rolandovi vôbec hovoriť. Nebola si tým vôbec istá. Nevedela, či robí správne, keď začne spomínať debilného  Rolanda. Chcela tam pridať ešte jeden dodatok. A ona ho tam aj pridala. Okamžite začala ďubať do klávesnice svojimi dlhými prstami.

„Ale nie som s ním šťastná. Mám pocit, že myslí len a len na seba. Vôbec sa nezaujíma o to, či ma niečo trápi alebo nie. A navyše nikdy som nezabudla na teba.“ Odpísala mu Kristína so slzami v očiach. Spomenula si na okamih, keď kráčali lúkou a zapadajúce slnko sa vytrácalo z ich životov. Nemali sa nikdy rozísť. Mali ostať spolu. Stretávali by sa raz za mesiac a nikdy by nedošlo k takému zmätku v ich životoch. Radim je nešťastný z manželstva, do ktorého sa bezhlavo dostal. A Kristína je sklamaná vo vzťahu s mužom, ktorý sa správa ako totálne prasa. Kristína čakala na Radimovu odpoveď. Nevedela sa dočkať, kým Radim odpíše. Na notebook zízala s otvorenými ústami a netrpezlivo sa mechrila na stoličke. Vtom si zrazu všimla, že odpísal.

„Nemáš záujem sa stretnúť? Rád by som po teba prišiel, stretol sa s tebou a porozprávali by sme sa.“ Napísal jej Radim, ktorý sa túžil s Kristínou stretnúť. Tá sa obávala toho, či učiní správne rozhodnutie. Neočakávala od toho stretnutia veľa, ale bála sa, že sa opäť do Radima bezhlavo zamiluje, opantá ju svojím šarmom a ona bude bezbranná. Nebude sa vôbec vedieť brániť. Ale srdce jej hovorilo, aby sa s ním stretla. Chcela sa s ním stretnúť. Vždy snívala o tom, že jedného dňa sa s Radimom ešte stretne. Bol piatok večer. Jej matka s otčimom sledovali v televízii dvestodielny turecký seriál, ktorý Kristínu v ničom neoslovil. Presne vedela, čo povie. Bola pripravená zaklamať. Musela predsa svojej matke niečo o jej odchode z domu povedať. Musela si pripraviť výhovorku, aby sa mohla stretnúť s Radimom. Vyhovorila sa, že ide spať k Daniele, ktorá ju k sebe pozvala. Kristína mu napísala.

„Kedy asi prídeš?“ Po toľkých rokoch sa Kristína usmievala. Bola šťastná. Iskry radosti v jej očiach tancovali a snažili sa poraziť všetko to čertovské zlo. Nechcela spomínať na tie roky bez Radima. Nie. Teraz si uvedomuje, že má šancu sa k nemu vrátiť. Nechce to nechať len na osud. Nechce prepásť svoju životnú šancu.

„Prídem o dve hodiny.“ Odpísal jej Radim. Kristína sa začala celá chvieť. Vstala zo stoličky  a nervózne pobehovala z miesta na miesto. Nevedela, čo všetko si má pobaliť. Na jednej strane sa aj bála stretnutia s Radimom. Strachuje sa, že ju to stretnutie nijakým spôsobom neposunie v živote ďalej. Iba sa bude trápiť, oživia sa v jej mysli staré spomienky, na ktoré už nikdy nechcela myslieť. Ale na druhej strane cíti, že je tu nádej na lepší život. Že si nebude musieť líhať vedľa slizkého Rolanda, ktorý sa chvastá pred svojimi priateľmi tým, že aký je on fantastický v posteli. A popritom to nie je ani len pravda. Kristína si povedala, že to vyskúša. Chopí sa šance a začne svoj život viesť smerom, ktorý si vyberie ona sama. Nik jej nebude hovoriť, čo má robiť. Nik. Poučila sa na vlastných chybách. Chce ich napraviť, chce na ne zabudnúť a bude sama sebou. Radim bol už na ceste. Kristína si začala baliť potrebné veci na víkend, ktorý strávi so svojou životnou láskou. Bodaj by to tak bolo. Kristína vo svojom vnútri dúfala, že sa opäť dajú dokopy. Nadviažu kontakt, rozbehnú prekrásny vzťah a časom... Časom sa ukáže, či tento vzťah bude mať budúcnosť. Do jej izby vošla nekompromisná matka. Jej matka bola vysokej a zavalitej postavy. Mala úzke pery, ktoré dôležito špúlila na svoju dcéru vo chvíli, keď s niečím nebola spokojná. Krátke blonďavé vlasy mala ulízané dopredu, pretože si nimi chcela zakryť dlhé čelo. Aspoň sa jej matka dostala z alkoholu. Muselo to byť pre Kristínu hrozné. Celé detstvo sa musela prizerať tomu, ako jej matka chľastá a míňa peniaze v krčmách. Prehajdákala takmer celý majetok, ktorý zdedila jej matka po svojej starkej. Kristína matku oklamala. Povedala jej, že ide spať k Daniele, aby sa zajtra mohli spoločne učiť na písomku z účtovníctva. Tá jej to zhltla aj s navijakom. Ale konflikt medzi Kristínou a jej matkou ešte len nastane.

***

O dve hodiny neskôr bola Kristína ďaleko od domu. Kráčala tmou a poľnú cestičku jej osvetľoval len mesiac v splne. Mala obrovitánsky strach, pretože počula, ako v miestnych lesoch vyčíňa divá zver. Bála sa. Vtom jej do očí začalo svietiť svetlo a prichádzajúce auto ju priam oslepovalo. Kristína však netušila, že ju jej matka prenasleduje. Bola jej v pätách od chvíle, čo Kristína vyšla z domu. Ten pocit, že ju niekto prenasleduje, bol oprávnený. Bola to zdrvujúca skutočnosť. A Kristína by sa mala začať obávať toho, čo nastane, keď sa vráti domov. Mária svojej dcére nikdy nedôverovala. Neverila jej. Neustále tvrdila, že sa na Kristínu nedá spoľahnúť. Vyčítala jej všetko to, čo sa Márii stalo. A navyše svoju dcéru nenávidela. A jediným dôvodom bola Kristínina neuveriteľná podobnosť s jej biologickým otcom. Mária si nikdy nepripustila, ako sa kruto k svojej dcére správa. Auto zastalo. Kristína doň nasadla. Vo chvíli, keď sa posadila, zacítila chvenie pri srdci. Bola unesená, že vidí Radima po toľkých rokoch. Ten ju chytil za ruku, pobozkal ju na ústa, objal ju a povedal jej.

- Odteraz bude všetko inak.

Kristína sa naňho usmiala. Nemohla uveriť tomu, že jej veľkolepý sen sa stal nádhernou skutočnosťou. Čakala ich dlhá cesta, ktorá bude určite únavná pre obidvoch. Kristína zo svojho Vyvoleného nespúšťala ani len oči. Nevedela sa naňho vynadívať. Bol ešte krajší, mužnejší a príťažlivejší. Všimla si jeho hrubé ruky, ktoré boli doráňané od ťažkej práce. Očividne sa chcel o svoju rodinu postarať. Snažil sa a tvrdo pracoval, aby mohol dať manželke a dcére to, čo budú v budúcnosti potrebovať. Bolo to však márne. Jeho rodina sa behom dvoch rokov rozpadla a ešte k tomu bol aj bezdetný. Kristína sa cítila ako v siedmom nebi. Taký blažený pocit na duši nemala už niekoľko rokov. Pri Rolandovi sa cítila skľúčene. Ako keby nemala ani svoj vlastný názor. Vtom sa jej Radim niečo opýtal.

- Vieš si predstaviť, že by sme sa začali stretávať a...

Kristína vedela, čo chce Radim povedať. Nemalo zmysel čakať. Odpovedala mu i napriek tomu, že nedopovedal otázku.

- Viem. Chcem s tebou stráviť zvyšok svojho života. Milujem ťa. Nikdy som ťa neprestala milovať. Keď sme sa rozišli, bola som úplne na dne. Nemohla som uveriť, že je medzi nami koniec. Neverila som, že sa ešte niekedy uvidíme. Bola som na pokraji zúfalstva. A dnes...,- Kristína si vydýchla.

Usmiala sa na Radima, ktorý ju pohladil po tvári a opýtal sa.

- A dnes čo?

Milo sa na ňu usmial. Na prvý pohľad urastený mladý muž, ale vo svojom vnútri stále to citlivé dieťa. To sa Kristíne na ňom páčilo. Vždy, keď si šla ľahnúť, predstavovala si tie jeho krásne veľké a hnedé oči, do ktorých sa zamilovala.

- Dnes sedím vedľa teba a začíname úplne od začiatku.

Jeho úsmev mu opätovala, bozkala ho na ústa a oprela sa o jeho mohutné rameno. Kristína a Radim sú dôkazom toho, že skutočná láska jestvuje. Títo dvaja mladí ľudia sa milujú a jeden bez druhého nedokážu žiť. Nevedia si predstaviť, že by museli svoje životy stráviť oddelene. Ostáva mi už len dúfať, že sa to týmto dvom podarí a pokrytci im neprekazia ich lásku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?