Osudová Chyba!!! 8/28

Autor: Jozef Melich | 21.7.2014 o 17:00 | Karma článku: 4,11 | Prečítané:  172x

Kristína urobila chybu!!!

Po tom, ako sa Kristína odovzdala Rolandovi, necítila sa najlepšie. Cítila sa ponížene. Pokladala sa za špinavú mrchu. Za handru, ktorá je schopná ľahnúť si do postele s hociktorým mužom z ulice. Veľký šok. Naozaj. Nikdy by som nepovedala, že Kristína dokáže urobiť takéto radikálne rozhodnutie. Nanajvýš nechutné. Bolo to rozhodnutie, ktoré vykonávajú len štetky. Neviem, prečo to urobila práve ona. Prečo sa čudujem? Pretože práve Kristína bola tou, ktorá ma odsudzovala za to, že chrápem s každým, koho stretnem. A ona robí to samé. Ale nezazlievam jej to. Ani sa na ňu nehnevám. Hneď po tom vzrušujúcom akte, ktorý bol vzrušujúci samozrejme len pre Rolanda, sa Kristína vrátila s plačom doj izby. Daniela ako vždy sedela pri notebooku a pokúšala sa nájsť muža svojich snov. Nepochybujem, že raz si prostredníctvom internetu nájde muža, do ktorého sa zahľadí a bude s ním chcieť stráviť celý svoj život. Vo svojom vnútri je príliš jemná, citlivá. To nemusím. Síce navonok vyzerá a pôsobí ako zákerná mrcha, ktorá chce za každú cenu vyťažiť z nešťastia druhých. No opak je pravdou. Keď uvidela priateľku Kristínu, vyhŕkli jej slzy do očí. Vstala zo stoličky, posadila sa vedľa nej na posteľ a skormútene sa opýtala:

- Čo sa stalo?

Daniela túto nepredvídanú situáciu prežívala spoločne s najlepšou priateľkou.

- Bol absolútne nechutný,- so slzami v očiach hovorila Kristína, ktorá sa pred Danielou hanbila za to, čoho sa dopustila.

Mala si to jednoducho zvážiť!!! V duchu si priznávala svoju chybu aj Kristína, ktorá si vyčítala, že konala nerozvážne a detinsky. Daniela svoju priateľku objala, utrela jej slzy z tváre a povedala.

- Neplač!!! Čas zahojí všetky rany. Možno sa cítiš špinavo len preto, že to bolo v tvojom živote po prvýkrát. Som si istá, že keď si s ním ľahneš do postele zas a znova, bude sa ti to páčiť oveľa viac. Budeš si užívať každučičký jeho dotyk. V jeho náručí sa budeš cítiť ako bohyňa lásky,- vyslovila Daniela s toľkým nadšením.

Začínala si to všetko predstavovať. I ona túžila po sladkom bozku od pána Nežného. I ona myslela na jemné dotyky od pána Mocného. I ona túžobne očakávala bozk od toho Pravého.  

No však Kristína neverila Danieliným sladkým rečiam. Roland do toho ich spoločného vzplanutia vôbec nedával žiadne city. Bol chladný. A jediné, čo ho zaujímalo, bolo to, že sa chce bezpodmienečne vyprázdniť. Doslova sa chcel na Kristíne odbaviť. Chudák. A ja mám byť k chlapom milá? Nie. Ja veľmi dobre viem, o čo ide chlapom. Všetci sú rovnakí. Sú nechutní, sebeckí, drzí, povýšeneckí. A keď niektorú z nás pretiahnu, vystatujú sa a chvália sa pred svojimi kamarátmi, aby im mohli závidieť. A najhoršie na tom je, že pridajú k skutočnej pravde aj menšie fantazijné úpravy. Prekrútia celú situáciu tak, aby vyzerali ako tí najlepší a najatraktívnejší sukničkári. Proste šamani. Ah. Je mi z toho zle. Navyše musím priznať, že Kristíny mi je úprimne ľúto. Síce viem, že ma nemá rada, no nezaslúžila si mať tohto prefíkaného darebáka vo svojej posteli ako prvého. Neznáša ma a ja vôbec neviem pochopiť dôvod tejto absurdnej nenávisti voči mne. Tobôž ma neznesie vo svojej tesnej blízkosti. Uvedomujem si to. A rešpektujem to. Súcitím s ňou v tejto ťažkej situácii. No ona sama sa rozhodla. Učinila rozhodnutie, ktoré teraz považuje za nesprávne. Kristína vstala a začala si baliť všetky svoje veci.

- Čo robíš?

Daniela sa nechápavo pozerala na priateľku, ktorá ešte stále plakala. Balila si oblečenie a aj knihy.

- Musím ísť domov. Nedokážem byť na Dianinej oslave a pozerať sa naňho,- zdesene povedala Kristína, ktorá Rolanda nechcela ani len vidieť.

Totálne sa jej sprotivil. Daniela sa opýtala:

- A čo mám Diane akože povedať? - zvýšila aj hlas.

- Vieš, ako sa cítim?,- skríkla Kristína. – Je mi úplne jedno, čo si bude Diana myslieť, keď neprídem na jej oslavu,- hučala Kristína po priateľke.

Daniela si uvedomila, že prestrelila. Očividne chce byť jej priateľka Kristína osamote. Chce ísť domov, aby celé tri dni mohla premýšľať nad tým, čo sa vlastne stalo.

- Chápem,- vyslovila Daniela.

Nič viac už nepovedala. Stíchla. Dovtípila sa, že by boli slová v tomto momente zbytočné. Očividne pochopila, že sa Kristína potrebuje spamätať. Istotne si svoj prvý sex nepredstavovala v zasmradenej, chlapčenskej izbe na internáte. A tobôž nie, že ten debil nebude brať vôbec ohľad na to, že je ešte stále panna. Blázon. Debil. Úchyl. Perverzák. Len tieto slová sa dajú o ňom povedať. Nič viac, nič menej. Daniela sa so svojou priateľkou rozlúčila a ostala na internáte sama. Bolo jej ľúto, čo sa Kristíne stalo. Mrzelo ju to. Kristína utekala na autobusovú stanicu, pretože chcela stihnúť posledný spoj domov. Bola vydesená. Nechcela na toho neukojeného Rolanda ani len pomyslieť. Celou cestou plakala a v duchu sa samej seba pýtala: „Prečo som to spravila?“ Vyčítala si, čoho sa pred malou chvíľou dopustila. No veľmi dobre vedela, že nemá zmysel trápiť sa, pretože čas nedokáže vrátiť späť. Bude sa s tým musieť jednoducho vyrovnať. Ale vedela aj to, že svojej matke nebude môcť povedať, čoho sa dopustila. Prečo? Pretože tá prekliata alkoholička, ktorá je naliata v alkohole deň čo deň, by ju nazvala štetkou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?