Bol to ten "PRAVÝ" .... klamár... 6/28

Autor: Jozef Melich | 10.7.2014 o 17:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  189x

 

Kristína bývala na totálnych lazoch. Dva domy a nič viac navôkol. Iba divé zvery, ktoré po nociach zavíjali v hustých lesoch. Bol podvečer. Kristína sa ruka v ruke prechádzala s neznámym mladíkom po krásnej lúke, ktorá bola obsypaná kvetmi.
- Čo bude s nami? - opýtala sa ho Kristína.

Pre ňu tento mladík nebol až tak neznámy. Strávila s ním tri mesiace. Býval neďaleko v dome, ktorý si prenajala jedna stavebná firma.

- Neviem. Pomaly, ale iste sa mi tu práca skončí. A opäť odídem do Trenčína. Navyše tebe sa začína škola v Lučenci,- povedal smutne Radim, ktorý sa do Kristíny zahľadel.

Zaľúbil sa do nej hneď, čo ju uvidel. Láska na prvý pohľad. Neuveriteľné. Ja som takéto niečo ešte nezažila. A ani neviem, či niekedy aj vôbec niečo takéto sladké zažijem. Kristína si uvedomovala, že Radim musí odísť do Trenčína k svojej rodine, pretože sa musí obzerať po novej práci. Prezradím vám niečo. Tá stavebná firma patrí jeho rodičom. Radim je veľmi pracovitý človek. Rád pomôže iným. Rád by ostal s Kristínou. A Kristína si tiež nevie predstaviť život bez neho. Ale tá diaľka im bude brániť v ich vzťahu. Nebudú sa môcť tak často stretávať. Nič nebude také, aké bolo doteraz. Všetko sa od základov zmení. A Kristína si to nechce ani len predstaviť. Má strach, že si už nenájde nikoho, kto by ju miloval tak ako Radim.

- Takže naznačuješ, že by sme mali náš vzťah ukončiť? – opýtala sa sklamaná Kristína.

Kristína sa mu ešte neoddala. Nebola pripravená. No vedela, že ho miluje. Že chce s ním stráviť celý svoj život. Ale bohužiaľ uvedomuje si aj to, že je to nemožné. Bude sa musieť zmieriť s tým, čo jej osud pripravil.

- Nenaznačujem. Ale nebudeme sa môcť stretávať tak často, ako si myslíš,-  povedal Radim, ktorý na jednej strane chcel pokračovať v ich vzťahu, no tušil, že ich diaľka nadobro rozdelí.

Tento prenádherný cit chcel rozvinúť do veľkej lásky. No on je realista a chápe, že vzťah na diaľku nemá perspektívu.

- Viem, čo myslíš,- povedala Kristína. – A asi máš aj pravdu. Nemá zmysel ostať vo vzťahu, ktorý nemá budúcnosť. Ty pôjdeš svojou cestou a ja tou svojou,- so slzami v očiach povedala Kristína.

Ako kráčali lúkou, všimla si západ slnka. Cez leto sedávala s Radimom na tejto lúke každý večer. Sledovali západ slnka, ktorý vyvolával v ich srdciach romantiku. Nechcela ukončiť to, čo považovala za krásne. Ale ten prekliaty osud. Ten prekliaty osud. Kristína sa rozplakala, sadla si na veľký kameň uprostred lúky. Radimovi bolo nesmierne ľúto, vidieť Kristínu trápiť sa.

- Neplač!!!

Podišiel k nej, objal ju. Pozrel sa jej do uplakaných očí a pobozkal ju na ústa. Ale Kristínu to vôbec neupokojilo. Vedela, že tento bozk bol ich posledný. Bol to bozk na rozlúčku. A bude si ho pamätať do konca svojho života. Nikdy nezabudne na Radimove sladké pery, ktoré ju bozkávali. Ale vedela aj to, že Radim v jej srdci ostane NAVŽDY. VŽDY si tento muž udrží čestné miesto v jej citlivom srdci.

***

Od vtedy, čo sa Kristína nadobro rozlúčila so svojou životnou láskou, ubehli tri dlhé mesiace. Myslela si, že dokáže na Radima zabudnúť. No mýlila sa. Za ten čas, čo sa nevideli, nebol ani na internete a nenapísal jej ani len krátku poondiatu správu. Myslela si, že odišiel pracovať na stavby do Rakúska. Možno preto bola Kristína počas toľkých rokov v našej triede ticho. Nikdy nič nepovedala. Tvárila sa, ako keby k nám ani len nepatrila. A popritom ona snívala o mužovi, ktorého nemohla mať.

- Nad čím uvažuješ? - spýtala sa jej spolubývajúca Daniela.

Spoločne s ňou zdieľala izbu na internáte. Daniela bola niekedy uštipačná a protivná mrcha. Ale od tretieho ročníka sa v nej niečo prelomilo. Prestala sa ľuďom posmievať. Jednoducho sa zmenila. A musím povedať, že oveľa k lepšiemu. Ale Kristíne nevadili Danieline nemiestne poznámky. Bola už na svoju priateľku zvyknutá  zo základnej školy. Svojím spôsobom ju mala rada. Bola pre ňu priateľka, ktorej sa môže so všetkým zveriť.

- Neviem,- odvrkla Kristína, ktorá sa pozerala von oknom.

Vonku bolo chladné novembrové počasie, ktoré vôbec nebolo prívetivé. Pršalo, fúkal silný vietor a Kristínu pohltil pesimizmus.

- Od septembra si nejaká divná. V triede sa vôbec nezapájaš do debát. Ako chceš vlastne medzi nich zapadnúť?,- opýtala sa jej Daniela na rovinu.

Vždy bola priama. Niekedy až príliš. Niekedy to doslova preháňala s tou svojou desivou úprimnosťou. Ale očividne sa riadila heslom: „Čo na srdci, to na jazyku.“

- Nestaraj sa do toho!!!

Vybuchla Kristína na Danielu. Daniela nečakala od Kristíny takúto výbušnú reakciu. Ako keby v nej explodovala bomba. Daniela prevrátila očami a povedala:

- V poriadku. Ja som ti chcela len pomôcť.

Daniela si zapla notebook a prihlásila sa na obľúbenú internetovú sieť. Keď uvidela, čo je nové, zbledla. Pozrela sa na Kristínu, ktorá sa hľadela von oknom. Zachrípnutým hlasom prehovorila.

- Kristína?

Tá sa pozrela na svoju priateľku, podišla k nej a opýtala sa jej.

- Deje sa niečo?

Bola zvedavá a trochu aj vystrašená, pretože si všimla, že jej priateľka úplne zbledla. Daniela položila notebook pred Kristínu. Tá, keď zbadala svadobné fotografie, na ktorých bol šťastný manželský pár, zbledla tiež. Ale oveľa viac než Daniela. Prišlo jej nevoľno. Cítila sa byť oklamanou a poníženou. Dokonca zbadala, že nevesta jej aj tehotná. Snažila sa upokojiť. Ale nešlo to. Pozerala sa na fotografie a zároveň jej stekali slzy po tvári.

- Ako mi to mohol urobiť?,- kričala Kristína.

Daniela sa snažila upokojiť priateľku. Chcela pomôcť prekonať túto ťažkú chvíľu.  

- Upokoj sa!!! Je to debil. Teraz aspoň vieš, že si sa kvôli nemu zbytočne trápila. A že si ťa ten prekliaty chrapúň vôbec nezaslúžil.

Daniela sa snažila pred Kristínou Radima úplne potopiť. Áno. Radim si našiel inú. A dokonca si ju vzal za ženu. Kristína plakala i naďalej. Daniela ju objala a povedala.

- Neboj sa. Určite si nájdeš niekoho, kto ťa bude milovať.

Kristína mala strach, že to tak nebude. Bála sa, že sa do nej nik nezahľadí. Kristína mala jeden veľký problém. Cítila sa byť menejcennou. Nebola nikdy spokojná so svojou postavou, nenávidela svoju bledú pokožku, ktorá by sa dala prirovnať k mlieku. Skrátka nebola so sebou nikdy spokojná. Obávala sa, že si nedokáže nájsť chlapa, s ktorým by zažila presne to, čo zažila s Radimom. Vtedy sa však v Kristíne niečo prelomilo. Utrela si slzy a vyhlásila.

- Už nebudem plakať. Nie. Radim je minulosť a ja budem žiť prítomnosťou.

Daniela sa potešila Kristíninou reakciou. Videla v nej odhodlanie. Videla v nej nového človeka. Neposunula sa ďalej i v myslení, ale i v správaní. V škole viac začala komunikovať so spolužiakmi, nadväzovala rozhovory a dokonca rozhodila siete medzi chlapmi, pretože si chcela uloviť nejakého mladého fešáka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?