Bozk od ženy... 5/28

Autor: Jozef Melich | 6.7.2014 o 17:04 | Karma článku: 6,14 | Prečítané:  198x

O láske medzi dvomi ženami...  

Ubehol mesiac od udalosti, ktorá sa stala v miestnej krčme. Marianna zabudla na chvíľkovú aféru, ktorá sa prihodila na dámskych toaletách. Pavlovi sa v dedine snažila úspešne vyhýbať. Nechcela sa s ním ani len stretnúť. Nemohla sa mu pozrieť do tých jeho psích očí. Zviedla ho, pretiahla a potom odkopla. Uvedomila si, akou mrchou vlastne bola. Bola sobota večer a Marianna sa pripravovala na dámsku jazdu, ktorej sa mala zúčastniť. Sprevádzať ju touto akciou mali jej dve najlepšie priateľky. Lucia a Katka ju už istotne čakali v Luciinom dome. Tá dnes oslavuje dvadsaťdva rokov. Pekný vek. Lucia nebola žena, ktorá by dostala do vienka ženské črty. Práve naopak. Bola totálna mužatka. Vyzerala ako chlap. Zaujímala sa o futbal, box a počúvala tvrdú hudbu. Potetovaná ruka obsahovala všetky ornamenty z čínskej histórie a množstvo náušníc v jej ušiach z nej robili drsnú ženu. I takýmto spôsobom sa dalo vyjadriť umelecké cítenie. Mala svojský štýl obliekania, netradičný humor a zvláštnu mužskú chôdzu. Marianna to nemala k Lucii ďaleko. Stála pred jej domom a zakričala. Zbadala, že je okno otvorené. Snáď ju len Lucia bude počuť.

- Lucia?- skríkla Marianna, ktorá sa nevedela dočkať prvého pohárika.

Vypije ho na ex. Bola si vedomá, že sa dnes s priateľkami opije do nemoty. Ani nebude vedieť, kde sa nachádza. Lucia vystrčila hlavu von oknom.

- To si ty? Poď dnu. Je otvorené.

Marianna otvorila bráničku, vošla do dvora a usadila sa na terase. Na stole už bola pripravená čerešňovica, marhuľovica a iné destiláty, ktoré Marianne a jej priateľkám dnes večer poriadne vypália hrtany. Marianna sa len pousmiala a nadšene vykríkla.

- Ako vidím, na dnešný večer si alkohol zabezpečila.

Lucia dobehla k nej na terasu a povedala.

- Myslela som si, že príde aj Katka.

Marianna prekvapene zvolala.

- Katka nepríde?

Bola prekvapená, že jedna z jej priateliek sa nezúčastní tejto dámskej jazdy. Veď predsa Katarína sľúbila, že príde na oslavu Luciiných narodenín. Prisahala im, že ich nesklame. Bohužiaľ opätovne nedodržala svoje slovo.

- Nie, nepríde,- zhlboka sa nadýchla Lucia, aby mohla povedať Marianne smutnú správu. – Ale o to lepšie, lebo ostane viac alkoholu pre nás,- s radosťou skonštatovala Lucia, ktorá brala do rúk jednu z fliaš.

Otvorila ju a naliala sebe i Marianne. Pripili si. V momente, keď si štrngli, ich pohľady sa stretli. To ako sa na seba pozreli, bolo spaľujúce. Hriešne. Neslýchané. Marianna sa začala chvieť. Obávala sa, či k Lucii nepocítila niečo viac ako priateľstvo. Vypili prvý pohárik na ex. Lucia naliala ďalší. Pomaly sa začínalo stmievať. Sedeli pri ohníku, ktorý rozložila Lucia tesne predtým, ako k nej zavítala Marianna. Pozerali sa do ohňa. Vzápätí si všimli očarujúce hviezdy na nebi. Bolo ich tam neúrekom. Príjemná atmosféra sa začínala stupňovať v momente, keď sa Lucia opýtala:

- Nalejem ti ešte?

Pozrela sa na priateľku, ktorú pozná odmalička. Marianna sa pozrela na stôl. Zbadala štyri prázdne fľaše tvrdého alkoholu. Začínala si uvedomovať, že má asi dosť.

- Nie. Ďakujem. Mne už asi stačí,- oznámila neisto Marianna, ktorá sa chcela postaviť.

- Pomôžem ti.

Podišla k nej Lucia a pomohla priateľke vstať. Ich pohľady sa stretli i tentoraz. Ale teraz to bolo oveľa pikantnejšie. Stáli pri sebe v tesnej blízkosti a pozerali si do očí. Ich spaľujúce túžby a hriešne myšlienky sa nedali opísať slovami. Vo svojom vnútri pociťovali neuveriteľné napätie, ktoré v nich gradovalo. To napätie medzi nimi znamenalo oveľa viac než si Marianna myslela. Lucia sa v danom momente neovládla. Chcela dať svoje pocity po rokoch na povrch. Chcela vedieť, na čom vlastne je. Či sa jej oplatí čakať na niekoho, kto sa o svojich pocitoch nezmieňuje ani len malým náznakom. Po toľkých rokoch sa odvážila. Nabrala odvahu a priateľku Mariannu pobozkala na ústa. Marianna cítila jej sladké pery na tých svojich. Začínala sa chvieť. Toto bol ten pocit, ktorý pri Pavlovi nezažila. Neha, romantika a láska. Marianna otvorila oči. Lucii sa opýtala.

- Čo to malo znamenať?

Lucia sa zaháčila. Nečakala takúto reakciu. Pozrela sa do zeme a potichu povedala.

- Odpusť mi,- vykríkla.

Chcela odísť do domu, ale Marianna jej v tom zabránila. Chytila ju za ruku, pritiahla si ju k sebe a začala ju vášnivo bozkávať. Svoj jazyk strčila do jej úst. Po prvýkrát v živote mala pocit, že našla samú seba. Lucia je jej druhá polovica duše, ktorá jej doteraz chýbala. Ale práve dnes ju našla. Dostala sa k nej ako pirát k pokladu. Nuž áno. I takýchto hriešnych spolužiakov mám vo svojej triede. Marianna a Lucia od tohto dňa tvoria pár. Ľúbia sa a ani jedna si nevie predstaviť svoj život bez tej druhej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?