Urobila to, aby zapadla medzi ostatné... 4/28

Autor: Jozef Melich | 4.7.2014 o 17:05 | (upravené 4.7.2014 o 23:25) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  1044x

Poviedka, ktorú napísal sám život. O tom, ako sa niektoré dievčatá snažia za každú cenu zapadnúť do kolektívu.

Daniela bola internetovou maniačkou. Celé dni bola na internetovej stránke, na ktorej sa pokúšali mladí i starí nájsť životnú lásku. Kristína jedného dňa povedala: „Ty si raz na tom internete nájdeš partnera na celý život.“ Vtedy sme sa všetci zasmiali. A možno to tak jedného dňa naozaj bude. Možno sa Daniela naozaj do niekoho zaľúbi. Ale jej prioritou v tomto momente, bolo prísť o poctivosť. Písala si s jedným mladíkom, ktorý mal krásny vek. Dvadsaťsedem rokov. Neuveriteľné. Daniela takýchto mužov označila pojmom: „To sú muži, ktorí sú v dobrom trte.“ Ach. Opäť som sa na nej musela zasmiať. Tie jej slangové výrazy nemali chybu. Niekedy som ten Danielin slovník používala aj ja. Tento mladík zo sociálnej siete, bol naozaj perfektný. Úžasný. Hriešne dobrý. Dala by som ho dole aj ja. Ukázala nám ho na fotke. Podľa tej fotografii som usúdila, že je enormne vysoký. Mal mohutnú postavu, na ktorej musel tvrdo pracovať. Jeho krásne zelené oči vábili všetky ženské. Žiadna by mu nedokázala odolať. Mal tmavšiu pokožku a vyzeral ako Španiel z pláže Costa Verde. Z tej fotografie som bola normálne namäkko. Totálne som sa vzrušila. Bola sobota a vedela som, že moja priateľka cestuje za ním do Žiliny. Mal to byť príjemný víkend plný sexu.

„Drž sa, Daniela. Buď chtivá, zdatná ženská.“ Napísala som jej správu na mobil. Zrejme teraz sedí v autobuse a počúva hudbu, pri ktorej si predstavuje, aké to bude po prvýkrát. Keď si Daniela prečítala moju správu, len sa usmiala. Viem si predstaviť, že mala strach. No vlastne neviem, pretože ja som o svoju poctivosť prišla na jednej diskotéke a veľa si toho nepamätám. Bola som totálne opitá a aby to nestačilo, fajčila som marihuanu, ktorá ma dorazila. Daniela vystúpila z autobusu v Žiline. Rozhliadala sa okolo seba. Nevidela ho. Vtom sa pozrela na druhú stranu a v diaľke ho zazrela. Bol to on. Mával jej a prichádzal k nej. Daniela nevedela, čo má robiť. A tak tam nečinne stála a čakala, kým ten jej sexoš nepríde až k nej.

- Ahoj,- pozdravil sa Daniele.

Tá mu neodpovedala. Zaťato stála na jednom mieste. Asi bola v šoku. Naživo vyzeral oveľa lepšie než na fotografii. Daniela sa zhlboka nadýchla a po čase sa pozdravila i ona. Samuel jej pomohol s kufrom. Nasadli do auta a opýtal sa jej.

- Aká bola cesta?

Svojimi prenikavými očami sa pozrel na Danielu a tá bola úplne namäkko. Usmiala sa naňho a odpovedala.

- Cesta bola dlhá a náročná, ale zvládla som to.

Napravila si svoje husté háro, na ktoré si vyliala celý lak na vlasy, pretože chcela byť dokonalá. Stáli pred bytovkou, v ktorej Samuel býval. Z kufra auta vzal Danieline veci a spoločne išli k výťahom. Keď boli v ňom, stáli pri sebe v neodolateľnej blízkosti. Bolo vidieť, že Samuel mal obrovskú chuť ju pobozkať. Ale ovládal sa. Vedel, že Daniela má strach. A navyše nechcel nič pokaziť. Vkročili do Samuelovho bytu. Povedal:

- Cíť sa ako doma.

Opäť sa naňho usmiala. Nič nepovedala. Vášnivá noc bola pred nimi. Mala strach oveľa väčší než ráno. Cítila v sebe napätie, ktoré nevedela ovládať. Samuel objednal šampiňónovú pizzu. Najedli sa a večer plánovali stráviť v spoločnosti príjemnej komédie. Sedeli vedľa seba, Daniela bola opretá o jeho mocné rameno. Vtom sa Samuel pozrel Daniele do očí. Povedal jej:

- Chcel som to už urobiť oveľa skorej.

Pobozkal ju na ústa. Daniela mu jeho bozky opätovala. Bola to romantická chvíľa. Vždy si potrpela na romantike. Pre mňa to boli sladké príbehy, ktoré som z nejakého vysvetliteľného dôvodu neznášala. I keď tak nevyzerala, vo vnútri bola nežná. Skrývala v sebe nehu. Možno ju začala skrývať v okamihu, keď sa jej rodičia rozviedli. Bála sa, že ukáže chlapovi svoje pravé city. Samuel si začal dovoľovať oveľa viac. Jeho ruka zbehla na intímne miesta, čo Daniele začalo prekážať.

- Prestaň!!!

Stopla ho. Asi ešte nebola pripravená. Samuel sa už o nič nepokúšal. Bez slova sa odtiahol. Očividne nečakal, že takáto trápna situácia dnes večer nastane. Dopozerali film a išli si ľahnúť do spálne. Ľahli si do postele. Daniela rukou chodila po jeho hrudi a do ucha mu pošepkala:

- Som rada, že som prišla.

Pobozkala ho na dobrú noc. Spoločne zaspali.

Na druhý deň ráno sa Daniela zobudila vedľa Samuela. Pozerala sa naňho a mala pocit, že je pripravená. Nechcela už viac čakať. Keď sa Samuel zobudil, pobozkal Danielu. Tá z vášnivého bozku pochopila, že nemôže nechať Samuela čakať. A predovšetkým nemôže nechať čakať seba. A navyše, čo povie svojim spolužiačkam, ktoré sa v pondelok ráno opýtajú: „Ako dopadol víkend u Samuela?“ Bolo by to nanajvýš trápne, ak by povedala svojim spolužiačkam jednu z tých trápnych odpovedí: „K ničomu nedošlo.“ To by sa Daniela zahanbila, keby to musela povedať.

- Nad čím premýšľaš?,- opýtal sa Samuel Daniely, na ktorej videl, že nad niečím zanietene premýšľa. Tá mu odvetila.

- Myslím, že som pripravená.

Mala výraz ženy, ktorá hovorí vážne o činoch, ktorých sa chce dopustiť. Samuel sa jej ešte raz opýtal:

- Naozaj?

Daniela len prikývla. Bola odhodlaná učiniť rozhodnutie. Dnes ráno si môže prvý muž v jej živote dovoliť experimentovať na jej tele. Samuel sa k nej pritisol. Dlaňami sa zaboril do matracu a pozeral sa Daniele do očí. Tá mu stiahla slipy, v ktorých spal. Nemal na sebe už žiadne oblčenie. Malo to byť po prvýkrát. Daniela mala pochopiteľne strach. Spaľujúce bozky od Samuela ju privádzali do rozpakov. Dotýkala sa jeho mocných ramien, z ktorých mala pocit bezpečia. Cítila, ako sa Samuelovo telo trie o to jej. Cítila jeho teplotu a mužskú vôňu. Daniela cítila, ako Samuel začína do nej vnikať. Síce ju to bolelo, no na druhej strane mala úžasný pocit. Po celý ten čas sa Daniela pozerala Samuelovi do krásnych zelených očí. Myslela na to, ako sa pochváli svojim kamarátkam. Nevedela sa dočkať. Bola nadšená z predstavy, že bude môcť rozprávať túto historku kamarátkam, ktoré budú na ňu s úžasom civieť. Daniela cítila, že Samuel dosiahne svoj vrchol. Že ukojí svoje potreby. Posledný krát do nej s čudesným zavíjaním zasunul svoj prekrásny nástroj lásky a ostal na nej ležať. Daniela sa cítila ako použitá handra. Mala pocit menejcennosti. Nemala pocit, že by sa spravila. Cítila sa ako šľapka. Úplne ju tento akt znechutil. Prinútilo ju to zamyslieť sa. „Urobila som správnu vec?“ Ona odpoveď poznala. No bála sa ju vysloviť, pretože by sa prepadla od hanby.

- Aké to bolo?,- opýtal sa Samo.

Daniela mu nemohla povedať pravdu. Predsa je to muž. A nechce raniť jeho mužské ego. Ukojil sa na nej, vstal a šiel do kuchyne urobiť si kávu, ku ktorej si zapálil aj cigaretu. Vyšiel na balkón a spokojne si prezeral okolie. Daniela nebola najšťastnejšia. Uvedomila si, že prišla o panenstvo s niekým, koho nemiluje. Vyčítala si to. „Mala som ešte počkať.“ Bola skľúčená z tej predstavy. Pozrela na hodinky. Bolo skoro jedenásť. Nedeľa ráno. Nuž áno. Niekto chodí v nedeľu do kostola a naša Daniela v tento „svätý deň“ prišla o svoju poctivosť. Nie je to žiadna svätuškárka. To teda Vám poviem. Je to nehanebná hriešnica. Daniela si uvedomila, že spravila chybu. A vie aj to, že so Samuelom nebude môcť pokračovať ďalej. Vie, že sa jej po tom ich spoločnom sexe úplne zhnusil. Bude rada, že ho nebude musieť už nikdy viac vo svojom živote vidieť. Samuel sa k nej vrátil do postele, pobozkal ju na ústa a povedal.

- Čo mi urobíš na obed?

Daniela ostala naňho prekvapene civieť. Neverila, čo jej povedal. – Vieš, teraz keď spolu chodíme, musíš mi aj dobre navariť.

Daniele išli na nervy jeho reči. Chcel si zakladať rodinu. Ale ešte nepochopil, že Daniela ani len nezmaturovala. Prehrabával sa jej vo vlasoch. Daniela sa odvážila a prehovorila.

- Samuel, spravila som chybu,- povedala.

Ten sa na ňu zaujato pozeral a nechápal o čom Daniela rozpráva. – Nemala som sa s tebou vyspať. Nič k tebe necítim,- dodala.

Samuel ostal nemilo prekvapený z jej rečí.

- Ako to? Veď sme spolu...,- nedokázal dokončiť ani len myšlienku.

- Áno. Vyspala som sa s tebou. Ale to nič neznamená. Odpusť mi, ale nebudeme môcť pokračovať vo vzťahu, ktorý pre mňa nebude nikdy nič znamenať.

Daniela by vnímala tento začínajúci vzťah ako prekážku. Snažila sa mu vysvetliť situáciu, ktorá medzi nimi nastala. Samuel zhlboka dýchal a Danieline slová sa snažil pochopiť. Uvedomil si, že je k nemu Daniela aspoň úprimná. Neklame ho ako jeho bývala priateľka, ktorá ho podvádzala s jeho najlepším priateľom. Vedel, že ak by pokračovali v tom, čo začali, netrápila by sa len Daniela, ale aj on sám.

- V poriadku. I napriek tomu, čo si mi povedala, som rád, že som ťa spoznal,- povedal.

Danielu vzal autom na autobusovú stanicu a rozlúčil sa s ňou. Daniela pochopila, že sa dopustila veľkej chyby. A už to bohužiaľ nevie napraviť. Musí to nechať tak. Nebude to ani riešiť a nebude sa do minulosti ani len vracať. So Samuelom sa dohodli, že ostanú dobrými priateľmi. Ale tento víkend má aj svoju kladnú stránku. Aspoň sa bude môcť pochváliť svojim priateľkám. Bude sa môcť s nimi podeliť o svoj prvý sexuálny zážitok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Aký bude svet po porážke Islamského štátu

Islamský štát sa prispôsobil územným stratám.

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.


Už ste čítali?