Paríž - Mesto Snov

Autor: Jozef Melich | 29.7.2014 o 17:00 | Karma článku: 4,26 | Prečítané:  723x

Eiffelova veža, Invalidovňa...

Najkrajšie na živote je to, keď sa Vám plnia sny. Jeden z tých mojich sa splnil a ja som mal možnosť nahliadnuť do histórie, či umenia, ktoré sa ukrýva v kozmopolitnom meste Paríž. V momente, keď som vystúpil z autobusu, zazrel som Eiffelovu vežu, pochopil som, prečo sa toto krásne mesto označuje mestom snov. Človek má naozaj veľkú možnosť užívať si fantáziu na plné dúšky, no zároveň žiť v realite a vnímať všetky krásy okolo Vás, ktoré na Vás striehnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paríž ma zaujal aj najmä tými krásnymi a predovšetkým obrovitánskymi budovami, ktoré som mal možnosť vidieť. Nie nadarmo sa o Francúzoch hovorí, že chcú mať všetko NAJ... Najkrajšie a zároveň i Najväčšie.

 

 

 

 

 

Dnes už chápem, prečo sa Eiffelova veža považuje za symbol Paríža. Je to nádherný skvost, ktorý sa oplatí skutočne vidieť. Táto obrovská kovová konštrukcia je postavená v blízkosti Seiny a je navštevovaná mnohými turistami z celého sveta. Parížania majú právo byť pyšní na túto veľkolepú atrakciu, ktorá bola postavená v rokoch 1887 až 1889.

 

 

 

Veža má tri výškové úrovne a pohľad, ktorý sa Vám z nich naskytne je neopakovateľný. Obrovské mesto snov Vám leží pri nohách a vy sa môžete kochať nádherným výhľadom, ktorý sa pred Vašimi očami naskytne.

Môžete z nej zazrieť Martovo pole, či Invalidovňu, ktorá obsahuje múzeá a pamiatky francúzskej vojenskej histórie. Najvýznamnejšou hrobkou v Invalidovni je hrobka Napoleona Bonaparteho. Okrem neho sú v Invalidovni pochovaní ďalší členovia Napoleonovej rodiny (napr. Napoleon II, jeho syn) alebo aj francúzski dôstojníci, či francúzski vojenskí hrdinovia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Táto Železná dáma ma skutočne fascinovala. Neľutujem, že som ju navštívil, pretože zanechala vo mne neopísateľný dojem. Bol to pre mňa zážitok na celý život. Zážitok, na ktorý sa proste len tak ľahko nezabúda. Hovorí sa, že ten kto nenavštívil Eiffelovku, ako keby nebol ani len v Paríži. Myslím si, že je to pravda, pretože ten pocit, ktorý som si z nej odnášal, doznieva vo mne ešte aj dnes a som presvedčený, že ešte aj dlho bude.

 

Váš  José...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu na Slovensku spája centrum SIX, ktorý prevádzkuje Slovenská technická univerzita v Bratislave.

DOMOV

Mediálny analytik: SNS používa mečiarovské spôsoby

Spravodajstvo RTVS sa za súčasného vedenia zlepšilo, tvrdí.

AUTO

Škoda ukázala modernizovanú Octaviu s dvojdielnymi svetlami

Modernizácia prinesie dvojdielne svetlá.


Už ste čítali?